www.rodan.szczecin.pl

Okna PCV 

IGLO 5

Profil GL SYSTEM to pięciokomorowy system o szerokości 70mm z uszczelnieniem zewnętrznym.

Iglo 5Ciepły profil GL SYSTEM jest systemem zaprojektowanym przez firmę DRUTEX S.A. stworzonym dla Klientów ceniących sobie estetykę i nowoczesność. Pięciokomorowa budowa profilu z odpowiednim uszczelnieniem szyb oraz ramy zapewnia stabilność oraz świetną izolację termiczną. Okna IGLO 5 wykonane w systemie GL SYSTEM oferowane są w różnorodnych modelach, a zaokrąglone linie profilu odpowiadają najnowszym trendom na rynku stolarki okiennej PVC.

GL SYSTEM kreuje możliwość oferowania Klientom okien spełniających wszelkie wymogi funkcjonalne, a jednocześnie odzwierciedlających najwyższą jakość pod względem estetyki.  System jest dostępny w wersji pólzlicowanej.

Zalety profilu GL SYSTEM:

 • pięciokomorowa budowa profilu pozwala na uzyskanie wysokich parametrów izolacyjności termicznej oraz doskonałej stabilności: dzięki układowi komór wewnątrzprofilowych, uszczelek oraz użyciu szyb termoizolacyjnych, dają możliwość znacznego zredukowania strat energii cieplnej oraz  kosztów ogrzewania,
 • estetyczna i niewidoczna uszczelka przyszybowa,
 • możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych o wymiarach do 35 mm,
 • 13 mm odległość osi wrębu okuciowego zapewnia optymalne zabezpieczenie przed włamaniem,
 • specyficzny kształt oraz osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach zapewnia optymalną izolację oraz długotrwałe użytkowanie,
 • wzmocnienia stalowe w ramie i skrzydle podwyższają sztywność, co odgrywa istotną rolę  przy dużych konstrukcjach.

Przekrój profilu IGLO 5Przekrój profilu IGLO 5

 1. Pięciokomorowa budowa profilu oraz głębokość zabudowy 70 mm zapewnia doskonałą ochronę termiczną i akustyczną.
 2. Specyficzny kształt oraz osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach zapewnia optymalną izolację oraz długotrwałe użytkowanie.
 3. 13 mm odległości osi wrębu okuciowego zapewnia optymalne zabezpieczenie przed włamaniem.
 4. Nowoczesny design odpowiada terndom na rynku okiennym
 5. Możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych.
 6. Niewidoczne uszczelki przyszybowe.
 7. Duża komora środkowa gwarantuje odpowiednia statykę.
 8. Płaska wewnętrzna powierzchnia ościeżnicy ułatwia prawidłowy montaż.

 

Kolorystyka okien PVC

 

Szyby w oferowanych oknach PVC

Każde okno z drewna wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową – pakiet szybowy, do produkcji którego używamy szkła firmy GUARDIAN.

Standardowy pakiet szybowy składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4mm natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła, gazem - argonem.

Standardowy pakiet szybowy posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 wg normy EN-674.

W ramach polityki Firmy zmierzającej do pełnej indywidualizacji oferty oraz jej dostosowania do potrzeb i preferencji Klienta, posiadamy w swojej ofercie możliwość doboru innego pakietu szybowego odpowiadającego wymaganiom Klienta, tak aby stanowił on dodatkowo jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem.

 

Okucia stosowane w oferowanych oknach PVC

Komfort obsługi okna zależy od dodatkowych funkcji.

Wszystkie rodzaje okien  produkowanych w systemie IGLO 5 wyposażone są standardowo w okucia obwiedniowe firmy MACO.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – podstawową funkcją okna tego typu jest funkcja uchyłu w standardzie. Na życzenie Klienta istnieje możliwość zastosowania dodatkowo zaczepu antywyważeniowego.
 • Okna z funkcją R (rozwierną) - podstawową  funkcją okna tego typu jest rozwierność. Dodatkowo okna  z funkcją R posiadają podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki - dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy - ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz.
 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - podstawową funkcją tego typu okien jest możliwość uchyłu i rozwierności. Dodatkowo okucia z funkcją RU wyposażone są w najnowsze rozwiązanie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza, podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki - dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy - ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz.

Okucia antywłamaniowe

W celu zapewnienia pełnego poczucia bezpieczeństwa oraz ochrony domu przed włamaniem oferujemy do okien okucia antywłamaniowe firmy MACO. Są to okucia o różnym stopniu  antywłamaniowym, wyposażone w zaczepy utrudniające otworzenie okna przez intruza z zewnątrz. W ofercie za dodatkową dopłatą stolarka okienna może zostać wyposażona w okucia z dwoma, trzema bądź też czterema zaczepami antywłamaniowymi.Na indywidualne życzenie Klientów istnieje możliwość zastosowania okuć wyposażonych w większą liczbę zaczepów antywłamaniowych.